Scak Haberler

Propa İnşaat'ın projesinde stüdyolar 48 metrekare, 1+1'ler 61 ila 89 metrekare, 2+1'ler 104 ile 128 metrekare, 3+1'ler de 118 metrekare olarak tasarlarmış durumda İnşası tamamlanan İş İstanbul 34, bölünebilir ofis alanları ve VIP ofis seçenekleri ile kullanıcıların her büyüklükteki ofis ihtiyacını karşılıyor. Binanın merkezi konumu ulaşım kolaylığı sağlıyor Eston Deniz Kalyon Evleri’nde 1., 2., ve 3. etapların büyük bir bölümünün satışı tamamladı. 4-5-6-7 ve 8. etaplar ise satışa sunuldu İzmir Park Yaşam Mavişehir projesinde 5 oda 1 salon evlerin fiyatları Otoport Alışveriş Merkezi'nde 80 m2 ile 10.000 m2 arasında alanların m2 fiyatları 10 $'dan başlayıp 30 $'a kadar değişiyor Soyak Park Aparts projesinde konut fiyatının yüzde 5’i peşin ödeniyor. 31 Ocak 2013 tarihinde yaklaşık yüzde 30 oranında ara ödeme yapılıyor. Kalan miktar 108 eşit taksite bölünüyor Şişli- Feriköy bölgesinde inşa edilen Feriköy Kuleli Evleri projesinde 168 konut yer alıyor. Proje kapsamında konutlar, sahiplerine hemen teslim ediliyor Mall of İstabul içerisinde yer alan eğlence parkı 12 bin metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük kapalı eğlence merkezi olacak Makrom Yapı Proje satışında ev almak isteyenlere 30 aya varan sürelerle Kira ödüyor. Bu alışılmadık fırsat, Makrom Yapı projelerinden 1 Kasım ile 30 Kasım 2011 tarihleri arasında daire satın alanlar için geçerli İnanlar İnşaat, Zekeriyaköy'de inşa edeceği Terrace Doğa projesinin yapımına bu yıl başlamayı planlıyor Dumankaya İnşaat’ın ModernVadi projesinin sıfır peşinatlı son ödeme planı açıklandı. Fiyatların 99 bin liradan başladığı Modern Vadi projesinde aylık taksitler ise 1.026 liradan başlıyor MG Proje’nin Mor Residence Evleri’nde minimum konut fiyatı 101 bin TL, maksimum konut fiyatı ise 179 bin TL olarak belirlendi Gül İstanbul Evleri projesi Esenyurt'ta inşa ediliyor. Aka Yapı İnşaat'ın gerçekleştirdiği proje Namık Kemal Mahallesi'nde bulunuyor Zin D Konak 3 projesi Çekmeköy’de inşa ediliyor. Projenin satış ofisi Mimarsinan Mahallesi, Çavuşbaşı Caddesi’nde yer alıyor Beylikdüzü’nde yapımı devam eden Ayışığı Vadi Evleri projesinin güncel fiyat listesi açıklandı. 3+1 evlerin fiyatları 220 bin liradan başlıyor

Çağlayan Nurol Tower Ofisleri nin fiyatları nasıl olacak

Nurol Tower projesinde uygulanacak fiyatlar henüz açıklanmadı. 150 milyon lira yatırımla yükselecek olan 160 metrelik Nurol Tower önümüzdeki günlerde satışa sunulacak

Çağlayan'daki eski Yıldız Teknik Üniversitesi'nin 7 dönümlük arazini ocak ayında TOKİ'den 111.8 milyon TL'ye alan Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, bu alanda yeni bir projeye başlıyor. Projenin ismi ‘Nurol Tower’ olarak belirlendi.

Şişli Mecidiyeköy Mahallesi 9773 Ada 3 parsel tanımlı arsa üzerinde tasarlanmış bina için 4 Kasım 2011 tarihi itibariyle inşaat ruhsatı alındı ve inşai faaliyet aşamasına geçildi. Nurol Tower'ın proje detayları ve satış-pazarlama başlangıç tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Ev-ofislerden oluşması planlanan Nurol Tower projesinin yatırım tutarı 150 milyon dolar olarak belirlendi..  Projedeki ofislerin alanları 50 metrekare ile 1000 metrekare arasında değişecek. 160 metre yüksekliğindeki Nurol Tower projesi 42 kattan oluşacak.

Nurol Tower projesinin işletmesini ise Nurol'un işletme alanındaki ortağı Alman RGM'nin yapacağı açıklandı. Nurol Tower İstanbul'da dikey bir kulede en fazla yeşillendirilen proje konusunda da iddialı olacak. Zemindeki yeşillendirmeler hariç kulede 4 bin metrekareye yakın alan yeşillendirilecek.  

Çağlayan'daki Adalet Sarayı yanında yükselecek olan Nurol Tower çok yakında İstanbul'un ikonik yapılarından biri olmaya aday. LEED Gold sertifikasına aday proje 2014 yılında tamamlanacak.

Nurol Tower cephesinden çatısına, aydınlatmasından mekanik sistemlerine kadar son teknoloji kullanılarak maksimum enerji verimli bir şekilde tasarlandı. Tamamlandığında Nurol Tower benzer nitelikte binalara göre en az yüzde 40 enerji tasarrufunu hedefliyor.

Nurol Tower’da kullanılan kullanım suyu ve peyzaj sulama sistemlerinde yağmur suyu, gri su geri kazanım sistemlerinin kullanılması ve su verimli armatür seçimiyle binada yüzde 60 su tasarrufu planlanıyor.

Nurol Tower’ın tasarımındaki kat bahçeleri, yeşil terasları ve geniş bahçe alanları ile şehrin içinde adeta bir oksijen kaynağı oluşturuyor ve biyoçeşitliliği artırarak İstanbul’a renk katıyor.

Nurol Tower’daki açılabilir pencereler ve artırılmış taze hava miktarları ile çalışanlar üzerindeki “plaza etkisi” en aza indirilecek. Bina mekanik sistemleri termal konforu dört mevsim en üst seviyede sağlayacak şekilde tasarlandı. Ayrıca Nurol Tower’da kullanılan boya ve yapı kimyasalları insan sağlığına zarar vermeyen cinsten seçildi. Günışığından azami şekilde yararlanılan binada çalışanlar taze havası bol, rahat, temiz, ferah ve aydınlık bir ortamda çalışmaktan mutluluk duyacaklar.

Nurol Tower merkezi lokasyonu ve anayollara yakınlığı sayesinde ulaşımdan kaynaklı karbon emisyonlarınızı azaltmanızda yardımcı olacak. Ayrıca birçok toplu taşıma kaynağına (metrobüs, otobüs durakları, vb.) yürüme mesafesinde bulunan Nurol Tower bireysel araç kullanımına gerek kalmadan ulaşım sağlayacak.

Bina içinde bulunan çarşı sayesinde günlük ihtiyaçlar (yeme/içme, eczane, kuru temizleme, vb.) binadan uzaklaşmadan ve otomobil kullanmadan yerine getirme imkanı sunulacak olan Nurol Tower projesinde çalışanlar tonlarca karbon dioksiti atmosfere yaymadan ihtiyaçlarını giderebilecekler.

Nurol Tower’da kullanılan inşaat malzemeleri mümkün olduğu kadar geri dönüştürülmüş, yakın noktalardan tedarik edilmiş, içeriğinde atmosfere ve insan sağlığa zarar veren gazları içermeyen, sorumlu ormancılık ve çevreci tedarik zincirleri kullanılarak satın alınmış malzemelerden seçildi.Etiketler:çağlayan nurol tower, nurol gyo, nurol tower, nurol tower çağlayan, nuroltower

Bu Haber 10 Kasım 2011 tarihinde, saat 12:14'da girilmiştir.


NurolTower nerede

Tek kule halinde inşa edilecek olan Nurol Tower projesi E5 cepheli konumda inşa edilecek. Nurol Tower'ın arka tarafı metro hattı iniş çıkış istasyonunun ve metrobüs durağının yakınında yer alıyor


Nurol İnşaat Çağlayan projesi için start verildi

Nurol İnşaat’ın Çağlayan projesinin inşa edileceği bölgede yıkım çalışmaları başladı. Birkaç ay içinde inşaata başlanacağı açıklandı…