Scak Haberler

Avrupa Konutları Maslak projesiyle ilgili ayrıntılar sır gibi saklanıyor. Önümüzdeki Eylül ayında satışa çıkacak olan Avrupa Konutları Maslak fiyatları henüz açıklanmadı Babil Kuleleri projesi, Esenyurt’ta inşa ediliyor. Uluhan Grup imzası taşıyan projede dükkanlar satışa çıktı. Proje kapsamında mülk sahibi olabilmek için yüzde 25 peşinat ödemek gerekiyor Brüt 120 metrekare ile bin 250 metrekare ofis alanlarından oluşan Palladium Tower projesinin ortalama metrekare fiyatının 5 bin dolar olması planlanıyor Ukra İnşaat’ın Sedai Plus projesinde ofisler için belirlenen örnek ödeme tablosu açıklandı. 200 bin liralık bir ofis için en az 50 bin lira peşinat ödeniyor Esenyurt Acunkent projesinde 1 oda 1 salon evlerin alanları 60 ile 80 metrekare arasında, fiyatları da 120 bin 500 lira ile 185 bin lira arasında değişiyor EliteCity, Şua İnşaat tarafından Küçükçekmece Halkalı’da inşa ediliyor. Projede 2 oda 1 salon evler 315 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Son ödeme planına göre 24 aya kadar vade farksız taksit imkanı sunuluyor Antepia projesinin Yakut Mahallesi'nde bulunan konutların fiyat listesi açıklandı. 2 oda  1 salon evlerin fiyatları 205 bin 500 TL’den başlıyor Adanuspark projesi Kartal’da, Çukurova Gayrimenkul tarafından inşa edildi. Evler metrekaresi 2 bin 800 liradan satılıyor. Projeye metro, deniz otobüsü ya da otobüsle ulaşım mümkün Dumankaya, Halkalı’da hayata geçireceği proje olan Konsept Halkalı için yoğun taleple karşılaştı. 18 Ağustos 2011 Çarşamba gününden itibaren talepler, 2300’e ulaştı 4 Farklı tipteki villalardan meydana gelen Sultan Korusu Residence projesinde toplam 55 adet konut bulunuyor. Fiyatlar 484 bin dolar ile 1 milyon 700 bin dolar arasında değişiyor Terrace Tema ile ilgili özel sunum ve detaylı bilgi almak isteyenlerin diledikleri zaman İnanlar Ofisi’ni ziyaret etmeleri ya da  212 215 50 30’dan özel  randevu almaları  mümkün Yazın sıcaklığını hissetmeden mavinin büyüsüne kapılmak isteyenler, doyumsuz seyir zevkini Azure Villaları sizlere vaat ediyor. Gündoğan’ın saklı kalmış bu yüzü 2012 yazına hazırlanıyor Sultan Korusu Residence, Sarıyer’e 4 km., İstinye Park AVM 8 km., E-6 bağlantı yoluna 11 km., Zincirlikuyu'ya 14 km., Beşiktaş’a 17 km. mesafede yer alıyor Fuaye Süreyyapaşa projesinde 7 Mayıs tarihli fiyat listesi açıklandı. Güncel fiyatlar 245 bin liradan başıyor Modakent A.Ş’nin Modakent projesinde ‘Ödemeyin’ kampanyası dikkat çekiyor. ‘Hemen teslim’ evler peşinatsız satılıyor!

Çağlayan Nurol Tower Ofisleri nin fiyatları nasıl olacak

Nurol Tower projesinde uygulanacak fiyatlar henüz açıklanmadı. 150 milyon lira yatırımla yükselecek olan 160 metrelik Nurol Tower önümüzdeki günlerde satışa sunulacak

Çağlayan'daki eski Yıldız Teknik Üniversitesi'nin 7 dönümlük arazini ocak ayında TOKİ'den 111.8 milyon TL'ye alan Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, bu alanda yeni bir projeye başlıyor. Projenin ismi ‘Nurol Tower’ olarak belirlendi.

Şişli Mecidiyeköy Mahallesi 9773 Ada 3 parsel tanımlı arsa üzerinde tasarlanmış bina için 4 Kasım 2011 tarihi itibariyle inşaat ruhsatı alındı ve inşai faaliyet aşamasına geçildi. Nurol Tower'ın proje detayları ve satış-pazarlama başlangıç tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Ev-ofislerden oluşması planlanan Nurol Tower projesinin yatırım tutarı 150 milyon dolar olarak belirlendi..  Projedeki ofislerin alanları 50 metrekare ile 1000 metrekare arasında değişecek. 160 metre yüksekliğindeki Nurol Tower projesi 42 kattan oluşacak.

Nurol Tower projesinin işletmesini ise Nurol'un işletme alanındaki ortağı Alman RGM'nin yapacağı açıklandı. Nurol Tower İstanbul'da dikey bir kulede en fazla yeşillendirilen proje konusunda da iddialı olacak. Zemindeki yeşillendirmeler hariç kulede 4 bin metrekareye yakın alan yeşillendirilecek.  

Çağlayan'daki Adalet Sarayı yanında yükselecek olan Nurol Tower çok yakında İstanbul'un ikonik yapılarından biri olmaya aday. LEED Gold sertifikasına aday proje 2014 yılında tamamlanacak.

Nurol Tower cephesinden çatısına, aydınlatmasından mekanik sistemlerine kadar son teknoloji kullanılarak maksimum enerji verimli bir şekilde tasarlandı. Tamamlandığında Nurol Tower benzer nitelikte binalara göre en az yüzde 40 enerji tasarrufunu hedefliyor.

Nurol Tower’da kullanılan kullanım suyu ve peyzaj sulama sistemlerinde yağmur suyu, gri su geri kazanım sistemlerinin kullanılması ve su verimli armatür seçimiyle binada yüzde 60 su tasarrufu planlanıyor.

Nurol Tower’ın tasarımındaki kat bahçeleri, yeşil terasları ve geniş bahçe alanları ile şehrin içinde adeta bir oksijen kaynağı oluşturuyor ve biyoçeşitliliği artırarak İstanbul’a renk katıyor.

Nurol Tower’daki açılabilir pencereler ve artırılmış taze hava miktarları ile çalışanlar üzerindeki “plaza etkisi” en aza indirilecek. Bina mekanik sistemleri termal konforu dört mevsim en üst seviyede sağlayacak şekilde tasarlandı. Ayrıca Nurol Tower’da kullanılan boya ve yapı kimyasalları insan sağlığına zarar vermeyen cinsten seçildi. Günışığından azami şekilde yararlanılan binada çalışanlar taze havası bol, rahat, temiz, ferah ve aydınlık bir ortamda çalışmaktan mutluluk duyacaklar.

Nurol Tower merkezi lokasyonu ve anayollara yakınlığı sayesinde ulaşımdan kaynaklı karbon emisyonlarınızı azaltmanızda yardımcı olacak. Ayrıca birçok toplu taşıma kaynağına (metrobüs, otobüs durakları, vb.) yürüme mesafesinde bulunan Nurol Tower bireysel araç kullanımına gerek kalmadan ulaşım sağlayacak.

Bina içinde bulunan çarşı sayesinde günlük ihtiyaçlar (yeme/içme, eczane, kuru temizleme, vb.) binadan uzaklaşmadan ve otomobil kullanmadan yerine getirme imkanı sunulacak olan Nurol Tower projesinde çalışanlar tonlarca karbon dioksiti atmosfere yaymadan ihtiyaçlarını giderebilecekler.

Nurol Tower’da kullanılan inşaat malzemeleri mümkün olduğu kadar geri dönüştürülmüş, yakın noktalardan tedarik edilmiş, içeriğinde atmosfere ve insan sağlığa zarar veren gazları içermeyen, sorumlu ormancılık ve çevreci tedarik zincirleri kullanılarak satın alınmış malzemelerden seçildi.Etiketler:çağlayan nurol tower, nurol gyo, nurol tower, nurol tower çağlayan, nuroltower

Bu Haber 10 Kasım 2011 tarihinde, saat 12:14'da girilmiştir.


NurolTower nerede

Tek kule halinde inşa edilecek olan Nurol Tower projesi E5 cepheli konumda inşa edilecek. Nurol Tower'ın arka tarafı metro hattı iniş çıkış istasyonunun ve metrobüs durağının yakınında yer alıyor


Nurol İnşaat Çağlayan projesi için start verildi

Nurol İnşaat’ın Çağlayan projesinin inşa edileceği bölgede yıkım çalışmaları başladı. Birkaç ay içinde inşaata başlanacağı açıklandı…